۱۹ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۱۹, ۱۳۹۸

۱۲ علائم بارداری برای تشخیص سریع حاملگی

اسفند ۱۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

۱۲ علائم بارداری برای تشخیص سریع حاملگی

علایم بارداری تنها حالت تهوع نیست بلکه توجه به نشانه های زیادی پیش از انجام ازمایش خون میتواند نتیجه مثبت را خبر دهد. حاملگی، تغییرات فیزیکی و هورمونی زیادی را برای خانم ها بهمراه دارد.
اصولاً بارداری با تعییرات فراوانی همراه است.

این تغییرات هم جسمی و هم روحی می باشند ولی در نظر داشته باشید که تغییرات حاملگی در تمام خانم‌ها یکسان نیستند و معمولاً شدت و ضعف دارند و به یاد داشته باشید که شاید یک یا چند علامت از علایم حاملگی شامل حال شما نشود.

مهم ترین و نخستین علایم حاملگی در روزهای نخست چیست ؟

۱- حساس شدن و دردناک بودن سینه ها یکی از رایج ترین علایم حاملگی است

دوران بارداری,علائم بارداری,درد و گرفتگی عضلات

از علائم بارداری دردناک بودن سینه ها است

یکی از علامت های حاملگی حساس شدن سینه ها و نوک سینه هاست که معمولاً در طی ۳ هفته نخست حاملگی خود را به وضوح نشان میدهد . متورم و دردناک شدن سینه ها در زمان حاملگی مثل پیش از پریود است. درد سینه در زمان حاملگی بعد از پایان سه ماهه اول به میزان زیادی کاهش پیدا میکند برای این که بدن خود را با میزان هورمون ها تطبیق داده است.

۲- گرفتگی عضلات را میتوان جز مهم ترین علایم حاملگی به شمار آورد

درد زیر شکم از شایع ترین علائم بارداری است

در ابتدای حاملگی گرفتگی و درد عضلات زیر شکم و لکه بینی بصورت کم و به رنگ صورتی رایج است یکی از اصلی ترین علایم بارداری به حساب می آید .

۳٫ از علایم بارداری رایج در برخی از خانم‌ها حالت تهوع و بیزاری از غذا است

شایع ترین علائم بارداری در روزهای اول حالت تهوع و استفراغ است

درصورتی که تازه حامله شده باشید، بعید نیست از بوی قرمه سبزی یا قهوه حالتان بد شود و بعضی از رایحه ها منجر به وضعیت تهوع شما بشوند که این علامت یکی از رایج ترین علایم حاملگی در روزهای نخست است. با این که بطور صد در صد تائید نشده است، ولی این مورد از علایم حاملگی از عارضه های افزایش هورمون استروژن در بدن است. امکان دارد در زمان حاملگی متوجه شوید دیگر به غذاهایی که تا به حال عاشق آن ها بوده اید، علاقه ای ندارید.

تهوع بعضی از زنان یک ماه بعد از حامله شدن دچار وضعیت تهوع های صبحگاهی میشوند . بعضی دیگر هم این علایم حاملگی برایشان یک یا دو هفته سریعتر اتفاق رخ میدهد . اما وضعیت تهوع حاملگی مختص صبح نیست. وضعیت تهوع بهمراه و یا بدون استفراع میتواند در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد. حدود نصف زنان حامله که دچار تهوع میشوند بعد از قدم گذاشتن به سه ماهه دوم، کاملاً خوب میشوند . اما گاهی امکان دارد تا ماه چهارم هم این علایم بارداری ادامه داشته باشد.

۴- از علایم زمان حاملگی میتوان تغییر حالات روحی نام برد

در زمان حاملگی بسیار عادی و طبیعی است که تعادل احساسی نداشته باشید و خیلی زود تغییر وضعیت دهید. علت آن تغییر هورمون های بدن و تأثیر آن ها روی سیستم تندخو است. هر شخصی عکس العمل مختلفی به این علایم حاملگی دارد. بعضی از زنان حامله دچار افزیش احساسات – خوب یا بد – میشوند و بعضی دیگر افسرده یا مضطرب میشوند .

۵- تکرر ادرار از علایم زودهنگام و نخست حاملگی است

تکرر ادرار و درد درناحیه پایین شکم در دوران بارداری

تغییرات هورمونی ایجاد شده در زمان بارداری سبب میشوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مسئله سبب میشود تا مثانه خیلی تند پر شود و شما ناگزیر هستید خیلی زود به زود دستشویی بروید. این علائم بارداری از ابتدای هفته ششم در سه ماهه اول شروع میشود .

تکرار ادرار در زمان حاملگی ادامه خواهد داشت و پس از ۳ ماهگی آرام آرام بهبود می یابد.

۶- علل خستگی در زمان حاملگی چیست؟

یکی از مهمترین علائم بارداری خستگی و بی حالی است

احتمال دارد به علت افزایش پی در پی هورمون پروژسترون باشد که روی خواب زنان حامله تأثیر می گذارد. اما وضعیت تهوع های صبحگاهی و تکرار ادرار در زمان شب هم در خستگی و ضعف بی اثر نیستند. بعد از وارد شدن به سه ماه دوم، کم تر حس خستگی خواهید داشت. اما این علایم حاملگی مجدد در انتهای حاملگی به سراغ شما خواهد آمد برای این که دائم در حال حمل وزن بیش تر از خود هستید و شب ها هم راحت نمی خوابید.

۷- یکی از شایع ترین علایم حاملگی یبوست است

علائم بارداری همراه با کمردرد و یبوست

به علت افزایش هورمون پروژسترون در حاملگی که عملکرد سیستم گوارش را کند میکند ، یبوست در حاملگی امری شایع است. برای کاهش این عوارض، آب زیاد استفاده کنید، ورزش کنید و از ماده های غذایی فیبردار استفاده نمایید.

۸- آیا وضعیت سرگیجه از علایم حاملگی است؟

علائم بارداری,اولین علائم بارداری,سرگیجه در بارداری

حالت تهوع و سرگیجه از علایم بارداری است

وضعیت سرگیجه و ضعف کردن به علت باز شدن عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان حامله مشاهده میشود و میتوان جز علایم نخست حاملگی به حساب آورد.

۹- یکی از بهترین علائم بارداری متوقف شدن قاعدگی است

برای آن گروه از خانم هایی که قائدگی منظم دارند متوقف شدن قاعدگی میتواند علامت خوبی باشد. ولی درصورتی که قائدگی منظمی ندارید با مشاهده علامت های دیگر مانند تکرر ادرار، وضعیت تهوع، سفت و دردناک شدن سینه ها و… میتوانید احتمال دهید که حامله هستید با دیدن این علایم حاملگی به سرعت به پزشک مراجعه کرده و با انجام ازمایش های گوناگون از درستی حاملگی خود اطمینان حاصل کنید.