۰۲ تیر ۱۳۹۸
تیر ۲, ۱۳۹۸

چگونه می توان میکروآلبومین را کاهش داد

تیر ۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

چگونه می توان میکروآلبومین را کاهش داد

آلبومین فقط در کبد تولید می شود و در خون شما ذخیره می شود زیرا از طریق کلیه ها فیلتر می شود. اگر میزان بیش از حد آلبومین در ادرار شما وجود داشته باشد، این می تواند نشانه آسیب کلیه باشد و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، بیماری قلبی یا بیماری کلیوی را افزایش دهد. هنگامی که آلبومین بیش از حد در خون شما وجود دارد، آن را میکروآلبومینوری نامیده می شود.

نتیجه یک میکروآلبومین از ۳۰-۳۰۰ میلی گرم در دسیلیتر پرچم قرمز است که کلیه های شما قادر نیستند پروتئین را به درستی فیلتر کنند. با این حال، با تغییر سبک زندگی و درمان مناسب، می توانید سطح میکروآلبومین را کاهش دهید.

قسمت ۱

ایجاد تغییرات زندگی:

در رژیم غذایی خود بر روی غذاهای کم کالری، کم پروتئین و کم قند تمرکز کنید. کلیه های آسیب دیده می توانند پروتئین ها را به طور معمول فرآوری نکنند، بنابراین کلیه خود را با کاهش مصرف پروتئین خود، بسنجید. شما باید غذاهایی را مصرف کنید که از کربوهیدراتهای آهسته (میزان گلوکز شما افزایش نمی یابد)، مقدار کم پروتئین، چربی، سدیم و قند، غذا بخورید.

آلبومین چیست, آزمایش آلبومین کراتین

آلبومین فقط در کبد تولید می شود و در خون شما ذخیره می شود

در اینجا چند گزینه سالم وجود دارد:

غذاهای کربوهیدرات آهسته : جو دوسر، لوبیا، برنج قهوه ای، ماکارونی، عدس، هویج، سیب زمینی شیرین و مارچوبه.

غذاهای کم پروتئین : نان و غلات، ماکارونی، کاهو، کرفس، جوانه، خیار، جعفری، توفو، ماهی و گوشت گاو

غذاهای کم چربی و کم سدیم : غذاها را سرخ نکنید (از روغن زیتون در صورت نیاز استفاده کنید) و نمک را کاهش دهید. اجتناب از محصولات کنسرو شده مانند سوپ، سبزیجات و سس ماکارونی .

غذاهای کم چرب : تخم مرغ، کلیوی، توفو، گردو، پنیر، زیتون، اسفناج، بره، مارچوبه، جو،

اجتناب از مصرف الکل : دریافت میزان میکروآلبومین غیرطبیعی در نتایج آزمایش شما نشان از عملکرد ضعیف کلیه دارد. کلیه آسیب دیده دیگر نمیتواند اتانول را از الکل به طور موثر فیلتر کند، که موجب افزایش سطح بالای میکروآلبومین می شود. برای مقابله با این، الکل را قطع کنید و آن را با آب، چای و نوشیدنی طبیعی جایگزین کنید.

ترک سیگار: رک تدریجی سیگار توصیه می شود تا اینکه بلافاصله آن را متوقف کنید. سیگاریهای مزمن در ابتلا به فشار خون بالا خطر بیشتری دارند (سیگار کشیدن، رگ های خونی را محدود می کند، پمپاژ قلب شما سخت تر می شود، که بر کلیه های شما تأثیر می گذارد). نیکوتین موجود در سیگار می تواند فشار خون را افزایش دهد. اگر هر روز سیگار بکشید، فشار خونتان دائما بالا میرود.

نوشیدن مقدار زیادی آب: نوشیدن ۸-۱۲ لیوان آب در هر روز کمک خواهد کرد که مقداری از آلبومین از طریق ادرار دفع شود. شما باید مقدار بیشتری آب بنوشید، اگر مقدار زیادی عرق می کنید و ورزش میکنید. این باعث می شود که آب بدن کم شود. هر چقدر بدن شما کم آب باشد، میزان آلبومین بدن شما افزایش می یابد.