۰۲ تیر ۱۳۹۸
تیر ۲, ۱۳۹۸

علایم و درمان لیپوما

تیر ۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

علایم و درمان لیپوما

لیپوم نام دیگری برای تومور چربی است. این نوع تومورها معمولا بر روی گلو، گردن، زیر بغل، بازوها، ران ها و در اندام های داخلی بدن شما یافت می شود. خوشبختانه، لیپومها عموما تهدید کننده زندگی نیستند.

اگر شما به دنبال اطلاعات در مورد چگونگی تشخیص علائم لیپوم یا پیدا کردن نحوه درمان این بیماری هستید،با ما همراه باشید.

علائم لیپوم :

لیپوم عموما گنبد شکل است و می تواند در اندازه های مختلف باشد. به طور کلی، از اندازه یک نخود شروع و تقریبا تا سه سانتی متر طول دارد. آنها در مناطقی مانند پشت رشد کرده اند بسیار بیشتر دیده می شود. این توده ها بوسیله افزایش سریع سلول های چربی در بدن شکل می گیرد.

تفاوت بین لیپوما و کیست : کیست ها شکل مشخصتری دارند و در مقایسه با لیپوم، محکم ترند. برامدگی به دست آمده توسط لیپوما به طور کلی از سه سانتی متر بزرگتر نمیشود. کیست می تواند بزرگتر از سه سانتی متر باشد.

جراحی لیپوم, در آوردن لیپوم

تومورهای لیپوم باید نرم باشند و می توانید آنها را کمی به اطراف حرکت دهید

چک کنید تا ببینید که چقدر سفت است: تومورهای لیپوما معمولا نرم هستند، این نوع تومورها به ناحیه اطرافشان بسیار متصل هستند، بنابراین در حالی که آنها نسبتا جای خود را حفظ می کنند، شما می توانید آن را کمی در زیر پوست خود حرکت دهید.

به دردهایی که احساس می کنید توجه کنید: در حالی که تومورهای لیپوم به طور کلی بدون درد هستند (توده ها هیچ عصبی ندارند)، گاهی اوقات می توانند دردناک شوند، در صورتی که در ناحیه اشتباه بدن شما رشد کنند. اگر تومور نزدیک یک عصب باشد و تومور شروع به رشد می کند، ممکن است بر عصب فشار ایجاد کند و درد ایجاد کند. در صورت شروع درد در نزدیکی نقطه لیپوم، با پزشک خود صحبت کنید.

نظارت بر تومور :

زمانی که متوجه توده شدید، پیگیری کنید. مهم این است که بدانیم که چقدر طول کشید و آیا در آن زمان تغییر کرده است یا نه. وقتی اولین بار متوجه شدید، تاریخ را بنویسید. به خاطر داشته باشید که یک توده می تواند سالها بدون عوارض جانبی بد در همان محل قرار گیرد.

بررسی کنید که آیا توده رشد می کند؟ هرچه تومور زیر پوست شما باشد بیشتر احتمال دارد رشد کند. با این حال، دشوار است که بگوییم آیا رشد زیادی داشته، زیرا این نوع تومورها بسیار آرام رشد می کنند. هنگامی که شما ابتدا متوجه می شوید، آن را با متر ، اندازه گیری کنید تا بتوانید هر رشدی را دنبال کنید. اگر متوجه شدید که تومور به سرعت در حال رشد است، احتمالا چیز دیگری است و شما باید به پزشک مراجعه کنید.

تومور لیپوم می تواند به اندازه یک نخود باشد و رشد کند. با این حال، به طور کلی معمولا تا حدود ۳ سانتی متر رشد می کند، بنابراین هر چیزی که بزرگتر از این می شود، ممکن است یک لیپوما باشد، اگر چه می تواند یکی باشد.