۰۲ تیر ۱۳۹۸
تیر ۲, ۱۳۹۸

راههایی برای جلوگیری از رشد کلوئید

تیر ۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

راههایی برای جلوگیری از رشد کلوئید

کلوئید رشد بیش از حد بافت اسکار (بافت همبند در محل زخم) است که در اطراف زخم ایجاد میشود. علت آن ناشناخته است اما بیشتر در افرادی است که پوست تیره دارند.

اگر شما یک زخم بزرگ از آکنه، جراحت یا جراحی داشته باشید، احتمالا می خواهید از بافت زخم جلوگیری کنید. برای متوقف کردن رشد کلوئید و بهبود پوست ، جلوگیری از تحریک کلوئید کمک می کند.

اگر اقداماتی برای بهبودی انجام داده اید اما متوجه شدید که کلوید همچنان رشد می کند، با پزشک خود در مورد از بین بردن کلوید صحبت کنید.

تمیز کردن پوست

پوست آسیب دیده را پاک کنید. اگر آکنه، جراحی، برش، سوراخ کردن، یا خال کوبی داشته باشید، پوست را با آب و صابون بشویید تا خاک و میکروب ها را حذف کنید. پوست را به آرامی خشک کنید و یک لایه نازک از ژل و یا کرم ضدعفونی کننده بر روی پوست قرار دهید. این کار را ادامه دهید تا پوست خشک شود .

هر روز پوست را برای جلوگیری از تشکیل کلوئید و جلوگیری از عفونت پوستی بشویید.

سرمادرمانی در درمان کلوئید, درمان گیاهی کلوئید

ژل سیلیکون یا ورق سیلیکون را از داروخانه می توان تهیه کرد

ژل سیلیکون یا ورق را بر روی کلوئید بگذارید و بعد از ۲ تا ۳ دقیقه بشویید این کار را دو بار در روز انجام دهید. صبر کنید تا زخم بسته شود و سپس ژل سیلیکون را بر روی کلوید فشار دهید. برای تمیز کردن ژل روی کلوئید ۲ تا ۳ دقیقه از نوک انگشتان تمیز استفاده کنید. سپس ژل خشک می شود. این را دو بار در روز برای جلوگیری از رشد کلوید و کمک به کوچکتر شدن آن انجام دهید.

ژل سیلیکون یا ورق سیلیکون را از داروخانه می توان تهیه کرد.

سیلیکون به جلوگیری از رشد کلاوئید ها کمک می کند و می تواند به مسطح کردن آنهایی که قبلا داشتید کمک کند.

ژل سیلیکون و ورق برای افراد مختلف در تمام سنین استفاده می شود.

۲-۳ ماه به پوست آسیب دیده اعمال فشار کنید. باند یا نوار پزشکی را در اطراف پوست بگذارید، همانطور که درمان می شود.باند را در اطراف پوست به مدت ۱۲-۲۴ ساعت در روز به مدت ۲-۳ ماه بگذارید. فشار ثابت نه تنها باعث جلوگیری از رشد کلوید می شود، بلکه باعث می شود که کلوید کوچکتر شود.

هنگام حمام کردن باند را باز کنید و بعد دوباره ببندید.

سرمادرمانی در درمان کلوئید, درمان گیاهی کلوئید

استروئید باعث خارش را کاهش می دهد

هر ۴ تا ۶ هفته تزریق کورتیکواستروئید دریافت کنید. اگر اخیرا عمل جراحی کرده اید یا پوست شما آسیب دیده است، از پزشک خود بپرسید داروهای کورتیکواسترویید را به کلوید تزریق کنید. استروئید باعث خارش را کاهش می دهد و کلاژن را که کلوئید را تشکیل می دهد را تجزیه می کند.

اکثر متخصصین پوست توصیه می کنند تا ۵ تزریق در طی چند ماه داشته باشید.

سرمادرمانی در درمان کلوئید, درمان گیاهی کلوئید

برای آرام کردن خارش پوست، سعی کنید یک بسته یخ روی آن قرار دهید

اگر پوست شما خارش دارد آن را نخارانید. پوستی که زخم است اغلب خارش دارد، اما نباید بخارانید.اگر پوست را بخارانید بیشتر آسیب می رساند و آسیب بیشتر باعث افزایش کلوئید می شود.

برای آرام کردن خارش پوست، سعی کنید یک بسته یخ روی آن را برای مدت ۱۰ دقیقه در طول روز قرار دهید و برای جلوگیری از خشک شدن پوست از مرطوب کننده استفاده کنید.