۱۹ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۱۹, ۱۳۹۸

جلوگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری و پس از آن

اسفند ۱۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جلوگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری و پس از آن

اصلی ترین راه حل به منظور پیش‌گیری از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده های فاسد و زاید میباشد . تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود بلکه تأثیر زیادی هم بر زیبایی جنین دارد.


زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم برای نوزاد و هم برای پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد نماید. احتمالا اغلب ما نوزادانی را در خانواده های دوروبر خود می بینیم که با مشکل زردی به دنیا می آیند و پدر و مادر بایستی برای درمان آن دچار زحمات زیادی شوند. این کار مخصوصا برای یک مادر بارداری که جدید زایمان کرده یک مشکل دوچندان محسوب می شود .

سؤال اصلی این است که چطور می توانیم از زردی نوزاد قبل از قدم گذاشتن در این دنیای مادی، جلوگیری کنیم؟ آیا راهی وجود دارد تا در زمان بارداری بکار گیریم و از زردی بچه در همان زمان بارداری پیش‌گیری کنیم؟ اگر بتوانیم در حین حاملگی یک خانم حامله از زردی نوزاد جلوگیری کنیم، می توانیم جلوی بسیاری از سختی های مربوط به زردی نوزادان که بعد از زایمان گریبانگیر خانواده ها میشود را بگیریم.

ولی چه راهکاری برای این کار وجود دارد؟ اصلی ترین راه حل به منظور پیش‌گیری از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده های فاسد و زاید میباشد . تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود بلکه تأثیر زیادی هم بر زیبایی جنین دارد.

جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری،پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری،جلوگیری از زردی نوزاد
زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم برای نوزاد و هم برای والدین مشکلاتی ایجاد نماید

چطور میتوان از زردی نوزادان در زمان حاملگی پیش‌گیری کرد؟

در این جا چند راهکار ساده و طبیعی عرضه میشود که با انجام این کارهای ساده به احتمال قوی میتوان جلوی زردی بچه ها در زمان حاملگی را گرفت و انشاء ا… کودکی سلامت و بدون عارضه زردی به دنیا آورد.

از مصرف عرق کاسنی در زمان بارداری غافل نشوید:کاسنی و عرق کاسنی یکی از شیوه های مهم و مؤثر در جلوگیری از زردی نوزاد در زمان حاملگی میباشد .

عرق کاسنی نه تنها میتواند جلوی زردی جنین را بگیرد بلکه به دلیل تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده های زاید و فاسد، نقش بسیار موثری در زیبایی فرزند دارد.

از خوردن غذاهای داغ پرهیز کنید : مصرف غذا بصورت داغ( بطور معمول گرم باشد اشکالی ندارد ولی داغ نباشد) میتواند باعث ایجاد زردی در نوزاد بشود. غذای یک مادر حامله نه باید داغ باشد و نه سرد بلکه در حد معمول، گرم باشد بهتر است.

شیر را با خرما استفاده نمایید: تلاش کنید شیر را بهمراه خرما بخورید. روزانه ۳ عدد خرما برای یک زن حامله خوب است و سعی شود این سه عدد خرما بهمراه شیر استفاده شود.

از حجامت در زمان حاملگی غفلت نکنید:حجامت در طی دوران حاملگی میتواند باعث تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده های زاید شود و این کار به جلوگیری از زردی در نوزادان بسیار کمک میکند . حجامت نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود بلکه به علت پاکسازی کبد از ماده های سمی و فاسد و هم پاک سازی خون از ماده های زاید سبب زیبایی جنین هم میشود .

برای حجامت در زمان حاملگی توجه داشته باشید که زمان آن بعد از ماه چهارم حاملگی و در سه ماهه دوم حاملگی است و ماه پنجم حاملگی بهترین زمان حجامت در زمان بارداری میباشد . جهت حجامت در زمان بارداری تلاش کنید در صورت قابلیت حتماً به یک پزشک طب سنتی مراجعه کرده و زیر نظر وی عمل حجامت را انجام دهید.

دانستن این نکات هم برای جلوگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری لازم می باشد:

– در زمان حاملگی مادر باید، از میزان استفاده غذاهای گرم، ادویه جات و داروهای شیمیایی بکاهد.

– خودداری از استفاده غذاهای دیر هضم مانند کله پاچه یا موادی مانند بادنجان که سبب بروز زردی بیش تر در نوزاد میشود .

– در صورتی که پیاز و سیر به شکل خام استفاده شود، باعث پیدایش زردی میشود ولی درصورتی که پخته شود، مشکلی به وجود نمی آورد .

– استفاده خوراکی های خنکی

– خودداری از استفاده ادویه جات مخصوصا ادویه های تند مانند فلفل، برای این که التهاب یا تخریب سلول های کبدی را همراه دارد. طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمی تواند این طبع را تحمل کند، حال اگر مادر ادویه استفاده کند، این ماده در شیرش ترشح میشود و پوست نوزاد رو به زردی می گراید.

– خودداری از استفاده از داروهای شیمیایی در حد امکان

– استفاده از عرقیجات و جوشانده های گیاهی خنک زیر نظر متخصص

– شیر دهی مکرر و منظم