۰۲ تیر ۱۳۹۸
تیر ۲, ۱۳۹۸

باید و نباید های پیوند کلیه

تیر ۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

باید و نباید های پیوند کلیه

دریافت کننده پیوند کلیه نیاز به مراقبت دقیق دارد. گیرندگان پیوند نیاز به ملاقات منظم با متخصصان پزشکی در ادامه زندگی خود دارند. در خانه نیز، تعدادی راه وجود دارد که می توانید به کسی که پیوند کلیه انجام داده کمک کنید. با مراقبت مناسب و رفتار سازگار سالم، کلیه دریافت کننده ممکن است تا ده سال طول بکشد.

در طول مراحل پیوند:

اطلاعات در بیمارستان را پیگیری کنید. در طی مراحل خود، به تیمی که پیوند را به انجام می دهد اعتماد کنید. علاوه بر این، هر چیزی را که تیم پزشکی در مورد نحوه کمک به دریافت کننده توصیه می کند بنویسید. توجه ویژه به مشاوره در مورد دارو، آزمایشگاه و سایر جنبه های مراقبت پیگیری ضروری است.

دریافت کننده یک یا دو روز پس از پیوند تحت مراقبت شدید قرار خواهد گرفت. آنها احتمالا چند روز تا یک هفته در بیمارستان بستری خواهند شد.

گیرنده باید هر یک یا دو هفته برای یک سال پس از عمل، پزشک را ببیند. پس از آن، هنوز هم باید سالانه تحت مراقبت پزشک باشد.

رژیم غذایی در پیوند کلیه, مشکلات بعد از پیوند کلیه

یک گیرنده پیوند باید از تماس مستقیم با حیوانات خانگی جلوگیری کند

داروهای دریافتی پیوند کلیه:

دریافت کنندگان پیوند کلیه نیاز به داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی برای بقیه عمر خود دارند.

یک تقویم را با تاریخ، زمان و مقادیری که هر دارو باید مصرف شود پر کنید و آن را در جایی قرار دهید که اغلب آنها را میبینید و به راحتی آن را در خانه خواهید دید.

عوارض جانبی داروها را بخوانید. از دکتر خود درباره هر گونه عوارض جانبی که داروها ممکن است داشته باشد بپرسید.در مورد اثرات داروهایی که در اختیار دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

محدودیت قرار گرفتن در معرض آفتاب، بعضی از داروهایی که معمولا برای گیرنده های پیوند تجویز می شوند، ممکن است باعث افزایش ابتلا به سرطان پوست شوند. بر این اساس، دریافت کننده باید از کرم ضد آفتاب قوی استفاده کند. علاوه بر این، زمان قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید را محدود کنید.

گیرنده کلیه باید همیشه داروهای خود را به موقع مصرف کند و هیچ دارویی دیگر، از جمله دارو بدون نسخه، بدون اجازه دادن یک پزشک مصرف نکنند.